Veebiseminar:
"Kroonilisest valust (spetsialistidele) ja
kroonilise valuga patsiendi nõustamine"
3.04.2020 ja 24.04.2020
10.00-17.00
Koolituse teoreetiline osa Vimeos saadaval kuni 24.04.2020
Küsi: koolitused@katriito.ee
Sihtrühm: arstid, õed, rehabilitatsioonispetsialistid, füsioterapeudid, tegevusterapeudid, kliinilised psühholoogid.
Eesmärk: Omandada esmased teadmised kroonilise valu neuroloogilistest ja psühholoogilistest mehhanismidest ning peamistest abistamisviisidest.
Kroonilise valu käsitlus on kompleksne ning vajab mitmete erialade koostööd. Praeguses keerulises olukorras, kus ambulatoorne töö on peatunud, on kroonilise valu patsiendid eriti haavatavas olukorras. Nad vajavad meie abi jätkuvalt! Teame kõik, et kroonilise valu ravis ei ole olemas ühte "võlutabletti" või "võlunippi". Mitmetes ravijuhistes on välja toodud, et patsiente on vaja nõustada, harida ja õpetada oskusi valuga paremaks toimetulekuks. Aga kuidas seda kõike teha? Kuidas me saame aidata neid patsiente veebipõhiselt?
Patsient, kes kroonilise või pikaajalise valu käes kannatab, vajab meilt eelkõige mõistmist ja kannatlikkust. Oskusi, mis meil kõigil on olemas. Kiires töötempos ellu jäämiseks on meil endal vaja teadmisi ja nippe, kuidas keerulised meditsiinilised protsessid patsiendile lihtsalt ja kiirelt lahti seletada, kuidas oma öelduga patsiendini jõuda, kuidas patsienti motiveerida, kuidas patsienti raviprotseduurideks või ravimite kõrvaltoimeteks ette valmistada jms. Kõike seda saame teha ka video ja/või telefoniseansi vahendusel.
Koolituse kahes moodulis käsitleme kroonilise valu neuropsühholoogilisi tekkemehhanisme ja mõjutegureid. Arutame, kuidas oma töölihtsustamiseks kasutada erinevaid kroonilise valu mudeleid (sh. biopsühhosotsiaalset mudelit) ning kuidas rakendada olemasolevaid või uusi praktilisi oskusi kroonilise valuga patsiendi motiveerimiseks, nõustamiseks ning patsiendi elukvaliteedi tõstmiseks. Kuidas neid asju patsiendile näidata pildis või lahti seletada telefonis? Kuidas motiveerida kroonilise valu patsienti seni tehtut jätkama? Millised võimalused ja vahendid mul olemas on? Praktilised juhtnöörid ka patsiendilt endalt - ja kõike seda video vahendusel.
NB! Kahepäevane koolitus ei eelda ühegi teraapiasuuna väljaõpet. Samuti ei võimalda see õppida terapeudiks või ei anna ühegi spetsiifilise teraapia väljaõpet vaid võimaldab spetsialistidel õppida teineteiselt ja kogemustest. Seepärast sobibki koolitus hästi arstidele, õdedele, rehabilitatsioonispetsialistidele, füsioterapeutidele, tegevusterapeutidele, kliinilistele psühholoogidele.
I moodulis (teoreetiline) (03.04.2020) tuleb juttu valu käsitluse ajaloost. Ajalugu aitab meil mõista miks ja kuidas varasemad teadmised on viinud tänaste teadmiste kujunemiseni. Tuletame meelde kroonilise valu neuropsühholoogilisi tekkemehhanisme, aju ja valu seoseid ning arutleme selle üle, kuidas krooniline valu on kohe kindlasti „peas kinni“. Mõtleme mõjutegurite üle ja uurime, kuidas saame oma töös kasutada erinevaid kroonilise valu tõenduspõhiseid mudeleid (sh. biopsühhosotsiaalset mudelit). Teoreetiline moodul on läbitav eelnevalt salvestatud videote vahendusel ning vajalik läbida praktilisele koolitusele eelnevalt.
II moodulis (praktiline) (24.04.2020) viime teooria praktikasse. Sõnastame enda jaoks kroonilise valuga patsiendiga töötamise peamised eesmärgid ja põhimõtted. Harjutame kroonilise valuga patsiendile valu seletamist. Proovime live rollimängudes läbi töö keeruliste patsientidega ning nende motiveerimisega. Kuulame iga harjutuse juures ära ka patsiendi seisukoha - mida muuta, mida täiendada, mida ta veel sooviks kuulda. Harjutame erinevate sekkumistehnikate kasutamist live video vahendusel.
Koolitust viib läbi kliiniline
psühholoog, kognitiiv-käitumuslik terapeut ja kroonilise valu
spetsialist Triinu Niiberg-Pikksööt.
Oma praktilises töös on ta keskendunud vaimse tervise ja kehalise tervise häiretele ning nende omavahelistele seostele, muuhulgas kroonilise valu ja peavalu teraapiale. Triinu töötab hetkel Katriito Nõustamis- ja Psühhoteraapiakeskuses, Tartu Ülikooli Kliinikumi Närvikliinikus Neuroloogia osakonnas ning on töötanud Põlva Haigla Taastusravi osakonnas.
Koolituse maht: 16 akadeemilist tundi (1 õppepäev - 8 akad tundi). Soovijatele väljastatakse tõend.Koolituse
maksumus: 1 õppepäev 90 eurot (sisaldab käibemaksu ja õppematerjale).
Kaks õppepäeva: 155 eurot (sisaldab
käibemaksu ja õppematerjale).
Teile saadetakse arve e-kirjaga. Koha koolitusel tagab õigeaegselt tasutud arve.
Lisainfo: koolitused@katriito.ee